6 goli i czerwień – podział punktów w Derbach

0
441

14 kwietnia o godzinie 13:00 na stadionie w Żegocinie został rozegrany mecz 17 kolejki bocheńskiej A-klasy. Tym razem drużyna Beskidu Żegocina podejmowała trzecią w tabeli Ceramikę Muchówka. Dobre widowisko zgotowali kibicom obydwie drużyny dzieląc między sobą punkty. Ostatecznie padł remis 3:3.

Strzelec pierwszej bramki Damian Pławecki (fot. Dawid Kaleta / zegocina.in)

Zawodnicy jak i sami kibice wiedzieli, że będzie to ciężki mecz. Ceramika gra bardzo dobrze i nieprzypadkowo zajmuje wysokie, trzecie miejsce w tabeli. Jednak początek meczu zdecydowanie należał do Beskidu. Już w 3 minucie spotkania wynik otworzył Damian Pławecki. Kolejna bramka padła w 18 minucie, po strzale głową z rzutu rożnego piłkę wpakował Konrad Łękawa. W kolejnych minutach gra nieco się wyrównała. Po błędzie obrony Beskidu goście z Muchówki zdobywają gola. W 37 minucie po indywidualnej akcji Tomasza Krawczyka pada bramka na 3:1 i taki też wynik pozostał do przerwy. Po zmianie stron goście za wszelką cenę próbowali zdobyć kolejną bramkę. Jeden z zawodników Ceramiki został sfaulowany w polu karnym Beskidu i wywalczył tym samym rzut karny. Jednak kapitalną interwencją popisał się Mateusz Kępa, który obronił “jedenastkę”. Niestety w 78 minucie goście strzelają bramkę na 3:2. Od tego momentu Ceramika zaczynała dominować na boisku. Po faulu na Tomaszu Krawczyku zawodnik Ceramiki otrzymał drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną. Beskid grał w przewadze ale szczęście uśmiechnęło się do gości. W ostatniej akcji meczu w 95 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka wpada do siatki. Ostatecznie po dobrej grze obu drużyn pada wynik 3:3

Beskid Żegocina 3:3 (3:1) Ceramika Muchówka

Skład Beskidu:
BR Mateusz Kępa,
OBR Mateusz Waligóra (45′ Zbigniew Górka), Rafał Skowronek, Konrad Łękawa, Piotr Czoch (65′ Kamil Kącki),
POM Karol Kępa, Wojciech Ziółkowski (60′ Dawid Kuska), Tomasz Krawczyk, Grzegorz Kłusek, Damian Pławecki (75′ Kamil Górka),
N Janusz Czoch (45′ Łukasz Kuska)

Po 17 kolejkach Beskid Żegocina zajmuje 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów.
Kolejny mecz już 20 kwietnia o godzinie 14:00. Beskid na wyjeździe będzie podejmował drużynę Błyskawica Proszówki.