Adrian Krawczyk wygrywa Piekło Południa!

0
588

Kolejne zawody Adriana i kolejne zwycięstwo! Wczoraj Adrian wystartował w “Piekle Południa” i jak sama nazwa mówi trasa była mocno górzysta, podjazdy może nie były długie ale bardzo sztywne co przeprowadzało w peletonie bardzo dużą selekcję. Na starcie stanęło około 250 zawodników. W tym dwójka naszych reprezentantów Andrzej i Adrian Krawczyk. Obaj spisali się bardzo dobrze, Adrian wygrał kategorię do lat 21! Andrzej w swojej kategorii był 29!

Relacja Adriana:

“Był to mój kolejny cel na ten sezon, wyścig był mocno obsadzony. W zeszłym roku nie udało mi się go ukończyć ze względu na problemy techniczne. Od samego startu trzymałem się przodu peletonu i pilnowałem najlepszych kolarzy z Polski. Po pierwszej sztywnej ściance znalazłem się w 1 grupie, jednak współpraca się nie układała i dogonił nas peleton. Na 25 kilometrze na premii górskiej zaatakowało 4 zawodników, ja trochę z opóźnieniem doskoczyłem do nich i zaczęliśmy współpracować. Do przejechania było jeszcze 25 kilometrów, ale wiedziałem że to są dziś najmocniejsi zawodnicy i że możemy dojechać przed peletonem do mety. Dobra współpraca i udało się zwiększać przewagę. Na 500m przed metą, gdy wiedzieliśmy już, że będziemy ścigać się o zwycięstwo poszły ataki, jednak nie miałem już siły na finisz i ostatecznie zająłem 5 miejsce OPEN ale wygrałem kategorie wiekową.”