Beskid gromi w meczu derbowym Trzcianę 5:1!

1
824

4 listopada o godzinie 13:00 odbył się derbowy mecz 13 kolejki bocheńskiej A-klasy, w którym zespół Beskidu Żegocina podejmował LKS Trzcianę 2000. W tym meczu Beskid udowodnił, że porażka w 12 kolejce z liderem Szreniawą Nowy Wiśnicz była tylko wypadkiem przy pracy. Nasza drużyna wyraźnie dominowała przez całe spotkanie, szybkie podania, gra na jeden kontakt oraz akcje uskrzydlające doprowadziły do wysokiego zwycięstwa nad Trzcianą 5:1

Pierwszą bramkę dla Beskidu zdobył Grzegorz Kłusek, który strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości. Druga bramka to kuriozalny błąd jednego z zawodników Trzciany, który źle podał piłkę swojemu bramkarzowi, a ta wtoczyła się do bramki. Wynik do przerwy 2:0. W drugiej połowie po szybkim kontrataku zawodników gości piłka wpada do siatki Beskidu. Jednak to nie zdeprymowało zawodników z Żegociny. Kolejna bramka to silny strzał kapitana Rafała Skowronka zza pola karnego, bramkarz zdołał jeszcze sparować piłkę, jednak ta znalazła się w siatce. Za faul w polu karnym na Tomku Krawczyku sędzia dyktuję “jedenastkę”, którą wykorzystuje Konrad Łękawa. Wynik na 5:1 ustalił w końcówce ponownie Łękawa, który fantastycznym, bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobywa bramkę.

13 kolejka bocheńskiej A-klasy była ostatnią rozgrywaną rundzie jesiennej. Beskid Żegocina z dorobkiem 22 punktów zajmuje 4 miejsce. Pretendentem do awansu do Ligi Okręgowej jest Szreniawa Nowy Wiśnicz, która zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 34 punktów. Na miejscach spadkowych Nieszkowianka Nieszkowice Małe oraz Borkowianka Borek (odpowiednio 10pkt i 4pkt).

źródło: laczynaspilka.pl