Beskid wygraną kończy sezon na własnym stadionie

0
336

Mecz 25 kolejki bocheńskiej A klasy pomiędzy Beskidem Żegocina a Orłem Cikowice rozgrywany był w niezwykle ekstremalnych warunkach przy temperaturze sięgającej 35 stopni. Początkowe minuty spotkania to agresywna gra naszej drużyny, ta taktyka szybko przyniosła efekt. Idealne podanie na czystą pozycje Piotra Czocha wykorzystał Daniel Dudek który strzałem po ziemi pokonał bramkarza Gości z Cikowic. Radość Beskidu trwała zaledwie 5 minut, podanie z narożnika pola karnego wykorzystał napastnik Orła który strzałem głową pokonał naszego bramkarza. Mimo kilku okazji z obu stron ,pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:1. Po zmianie stron Beskid znowu wyszedł na prowadzenie, błąd bramkarza przeciwnika wykorzystał Damian Pławecki. Nasza jedenastka ruszył za ciosem by zdobyć kolejną bramkę, jednak szybka kontra ostudziła zapędy „Walecznych Górali”. Akcja trzy na dwóch przyniosła Orłowi Cikowice gola na 2:2. W 80 minucie sędzia Tomasz Kubik odgwizdał rzut wolny pośredni w polu karnym Orła. Z pierwszym strzałem poradził sobie golkiper przeciwnika jednak wypluł futbolówkę i wobec dobitki Kamila Górki był już bezradny . Po idealnie rozegranej akcji Beskid powinien wyjść na dwubramkowe prowadzenie, jednak bomba Grzegorza Kłuska opieczętowała jedynie poprzeczkę. Zwycięstwo 3:2 nad Orłem zapewniło naszej drużynie 11 miejsce na zakończenie sezonu. Dziękujemy całej drużynie za walkę ,szybkiego powrotu do zdrowia życzymy Danielowi Dudkowi który w pierwszej połowie doznał kontuzji kolana.

W niedzielnym meczu w drugiej połowie pojawił się nowy zawodnik Beskidu Żegocina – Patryk Kukla. To 20-letni zawodnik, mieszkaniec Łąkty Dolnej, który swoją karierę zaczynał w Trampkarzach, później przeniósł się do Juniorów Starszych Trzciany 2000. Do Beskidu przeszedł ze względu na dobrą atmosferę w klubie i znajomych, którzy zachęcali go do gry.