Ceramika Muchówka 3:2 Beskid Żegocina – podsumowanie sezonu

0
244

W niedzielę 17 czerwca 2018 roku o godzinie 17:00 na stadionie w Muchówce został rozegrany mecz, w którym Ceramika Muchówka podejmowała zespół Beskidu Żegocina. Był to ostatni mecz tych zespołów w bocheńskiej A-klasie w sezonie 2017/2018. Spora grupa kibiców przybyła na derby sąsiedzkie z Ceramiką Muchówka i nie zawiodła się. Nasza drużyna pierwszą połowę rozpoczęła bardzo dobrze. W 2 minucie zakotłowało się pod bramką Ceramiki a bliski zdobycia gola był Janusz Czoch. Bramkarza Gospodarzy pokonał Grzegorz Kłusek, który po idealnym podaniu od Rafała Skowronka wykorzystał sytuacje sam na sam. Prowadzenie uskrzydliło naszą drużynę. Mimo to zawodnicy Beskidu nie potrafili zdobyć drugiego gola, natomiast sami nadziali się na kontrę Ceramiki. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:1. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia – kapitalny strzał Konrada Łękawy wylądował w siatce Ceramiki. W miarę upływu czasu nasi zawodnicy opadali z sił a Ceramika postawiła wszystko by doprowadzić do remisu. Udało się to naszemu przeciwnikowi w 86 minucie po strzale grającego trenera, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Beskid szybko mógł odpowiedzieć trzecim golem jednak strzał Grzegorza Kłuska wylądował na dobrze ustawionym bramkarzu rywala. W doliczonym czasie gry straciliśmy trzeciego gola i choć w ostatniej akcji meczu bliski doprowadzenia do remisu był Kamil Górka to jednak golkiper wyszedł obronną ręką i spotkanie skończyło się wynikiem 3:2.

26 kolejka była ostatnią rozgrywaną w sezonie 2017/2018 w bocheńskiej A-klasie. Ligę wygrała Raba Książnice, która awansowała do Ligi Okręgowej, spadek z A-klasy zaliczyli Czarni Kobyle. Z B-klasy awans zaliczyła Nieszkowianka Nieszkowice Małe, natomiast spadek z Ligi Okręgowej zaliczył Sokół Borzęcin Górny. Beskid Żegocina zakończył sezon na 11 miejscu. Niektórzy mogą mówić o rozczarowaniu i braku zaangażowania jednak warto pamiętać, że drużyna “Walecznych Górali” to drużyna po gruntownej przebudowie. Beskid z nowym grającym trenerem Markiem Tomkiewiczem oraz wieloma nowymi twarzami w zespole to jeden z najmłodszych zespołów z A-klasie. Wielu z piłkarzy to młodzi, dobrze prosperujący zawodnicy, którzy mają chęć i zapał do reprezentowania barw Beskidu Żegocina. Miejmy nadzieje, że w następnym sezonie Nasi piłkarze wywalczą upragniony awans do Ligi Okręgowej.

Awans do Ligi Okręgowej: Raba Książnice

Spadek do B-Klasy: Czarni Kobyle

Awans z B-Klasy: Nieszkowianka Nieszkowice Wielkie

Spadek z Ligi Okręgowej: Sokół Borzęcin Górny