Czubaj i Bubula na 5 miejscu w Rajdzie Grodzkim.

1
826

W ubiegłą niedziele kierowcy rajdowi ścigali się w Rajdzie Grodzkim w Gorlicach. Była to V runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Impreza rozgrywana na wymagających trasach Beskidu Niskiego obfitowała w niespodziewane zwroty akcji i walkę do końca, zwłaszcza że na dwa odcinki przed końcem, aż sześciu kierowców miało szanse na zwycięstwo.

W rajdzie wzięła udział żegocińska załoga Czubaj Rally Team w składzie Łukasz Czubaj i Dominik Bubula. Kierowcy zajęli bardzo dobre 5 miejsce w swojej klasie (PPC czyli Puchar Peugeot Citroen) w klasyfikacji Rajdu, zbierając cenne punkty do klasyfikacji generalnej RSMŚL.
Zawodnicy przejechali 6  wymagających Odcinków Specjalnych w czasie 26:43:07 i z minutową stratą do zwycięzcy Damiana KOSTKI zajęli ostatecznie, bardzo dobre 13 miejsce w klasyfikacji końcowej. W klasie PPC zwyciężyli Łukasz Godula i Daniel Nowak, do których nasza ekipa straciła zaledwie 28 sekund. Zawodnicy Ci zapewnili sobie już zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Kierowcy z Żegociny wciąż mają szanse na tytuł vice-mistrzów. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w następnych rajdach.

Klasyfikacja Rajdu – kliknij aby powiększyć.

A poniżej relacja video z startu naszej załogi.

W rozmowie z zegocina.in, Łukasz Czubaj tak podsumował start żegocińskiej załogi:
W ubiegłą niedziele wystartowaliśmy w 4 Rajdzie Grodzkim była to 5 runda RSMŚL. Pojechaliśmy z nastawieniem na walkę o podium,  niestety pierwsza pętla rajdu została odwołana, co skróciło naszą rywalizację. Na odcinkach, które przejeżdżałem  pierwszy raz w swojej karierze rajdowej niestety rywale okazali się nie uchwytni, co skutkowało zakończeniem rajdu na pozycji 5. Niebawem ostatnia runda RSMŚL. Tytuł mistrzowski został już rozstrzygnięty, więc wielkie gratulacje dla Łukasza Goduli i Daniela Nowaka. Na tytuł vice mistrza oraz pozostałe miejsca ma szanse aż 4 zawodników w tym nasza załoga, dlatego  zapraszamy wszystkich do kibicowania i  śledzenia naszej załogi na fanpage Czubaj Rally Team.