agitacja wyborcza

Strona główna Fora Aktualności agitacja wyborcza

Temat zawiera 29 odpowiedzi, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  obserwator 5 miesięcy, 1 tydzień temu.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 30)
  • Autor
    Wpisy

Jan

A ja mam pytanie do kandydatów i ich sztabów, czy w kampaniach wyborczych zatraciliśmy już całkowicie poczucie przyzwoitości i dobrego smaku? Czy agitacja wyborcza w formie banerów, ulotek i różnych wystąpień nie może ominąć szkoły, kościoła, a nawet przedszkola? 4 lata temu na mszach mówili nam na kogo nie głosować, dzisiaj mówią nam już, na kogo głosować, wymieniając niejednokrotnie kandydatów z imienia i nazwiska. Mnie jako katolika to razi w oczy, czy nie można iść spokojnie na mszę się pomodlić, a nie słuchać wywodów o wyborach? Liczba ludzi wierzących nie koniecznie jest taka sama jak popierających niektóre partie polityczne. Czy umieszczanie swoich twarzy na terenie placu kościelnego z automatu ma zrobić kandydata świętym? Nie można znaleźć innych miejsc? To samo w szkole, agitacja nauczycieli wobec uczniów, którzy przecież nawet nie mogą głosować. Ulotki rozdawane dzieciom, po co? WSTYD! A już oklejanie wiat przystankowych? Czy pracownicy gminy i ich zwolennicy nie znają przepisów, na których sami pracują, czy ktoś wymierzy im za to ustawowe kary pieniężne? Drodzy kandydaci, nie na każdego działa ilość, ale też jakość prowadzonej kampanii. Weźcie to pod uwagę.

Grzesiek

Dobry tekst – popieram.

Chlopek

Również się zgadzam!

Jj

Agitacja w szkole jest surowo zabroniona! Do tego może się dobrać kuratorium i zrobi się niemiło koło takiego nadgorliwego nauczyciela

mieszkańcy

Taka ilość banerów, na stodołach, lawetach to już przesada, czy te pieniądze nie można byłoby lepiej spożytkować. Czyż to nie jest oznaką niegospodarności, niech każdy sobie odpowie na to pytanie oddając głos przy urnie. Racja jest, że nie liczy się ilość a jakość kampanii, i to co sobą reprezentuje kandydat. PRZESADA TO MAŁO POWIEDZIANE

Mieszkanka

No nie każdy pewnie może w godzinach pracy mylić oczy proboszczowi, dogadywac sie z obecnym wójtem, dzwonić po mieszkańcach i nabywać – to niech sobie wiesza banery (przecież one nikomu nie przeszkadzają)

Mieszkanka

A jeśli ludziom z “Odrodzenia” przeszkadzają banery “wspólnego dobra” czy “naszej przyszlosci” to również sobie zawieście swoje.

mieszkańcy

Jakoś ludziom przeszkadzają, wiadomo to jest kampania wyborcza, ale samorządowa, nie parlamentarna. W Gminie wszyscy prawie się znają, a wieszanie na Nowej Wsi baneru wielkości stodoły to mocne przegięcie

Opinion

Masz całkowitą rację że wczoraj pod osłoną nocy z pomocnikami od dróg i transportu zaplakatowano nam nagle gminę. Czemu w nocy? Czegoś się obawiali? Idę po szynkę do sklepu a tam baner, idę do groszka a tam “kuka” na mnie zza płotu – dobrze że te banery z płotu kościelnego ściągnięto bo normalnie strach przez wieś przejść.Dziwie się że ta nowa droga za cmentarzem nie jest jeszcze usłana banerami.

Chlopek

Po nocach…!? Jak polityka PiS-u 😜

sąsiad

Ja grzecznie odmówiłem sąsiadowi użyczenia płotu na baner i się pogniewał, a nie powinien, bo może po prostu ktoś nie chce z różnych powodów tak się obwieszać dookoła domu. Do tej pory sąsiad to był sąsiad. A teraz jakiś wróg wyborczy? Czy co? Grilla już nie zapalimy bo mi się inny kandydat na wójta czy radnego podoba? Ludzie, opamiętajcie się. Jedną wieś stanowimy, wybory przeminą, oby te gniewy też przeminęły.

Łukasz

Kampania rządzi się swoimi prawami. W tym czasie wychodzi prawdziwa natura niektórych osób. To cenne doświadczenie, ale nie można się zbytnio nakręcać.
    Ważne jest natomiast, aby po wyborach podać sobie ręce i wspólnie pracować dla naszej przyszłości!

Moze_radny

Kampania, kampanią ale jak osoba, która z taką nienawiścią atakuje innych kandydatów na radnych czy na wójta może w przyszłości z nimi współpracować?
    To jest kampania?
    Nie, to powinno się leczyć – może nie jest jeszcze za późno.

Moze_radny

Wy się tu płocie i ubliżajcie sobie a jak to mówią “gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta” my jeszcze na tym najlepiej wyjdziemy. Nie reklamujemy się bo ludzie nas świetnie znają.

obserwator
    Uczestnik

Nie widziałem na forum jeszcze ubliżającego wpisu ani o “płociu” cokolwiek to jest.
    Kampania wyborcza jest u nas obrazkowa a nie merytoryczna to fakt ale wydaje mi sie, że ludzie przejrzeli nieco na oczy i mają wobec kandydatów oczekiwania, że np. mają coś do zaproponowania, będą myśleć i pracować dla dobra gminy – sama znajomość nie wystarczy. To już było
    Moze_radny co masz na myśli pisząc, że “my na tym najlepiej wyjdziemy” ? chciałbyś przytulić
    dwa czy trzy tysie rocznej diety radnego – korzyść wg mnie umiarkowana a odpowiedzialność wielka. I może zdradź nam które to ugrupowanie “my” abyśmy wiedzieli i nie żyli w nieświadomości wszak wszyscy was świetnie znają.
    Jedni popierają kandydata “x” a drudzy “y” a trzeci “z” wymieniają sie poglądami i o to chodzi

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 30)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Reklama

Społeczność

1,510FaniLubię

Reklama

Reklama

Galerie