SKANSKA – namalujcie te linie na drodze!!

Strona główna Fora Aktualności SKANSKA – namalujcie te linie na drodze!!

Temat zawiera 16 odpowiedzi, i ma 1 odpowiedź, ostatnio zaktualizowany przez  FERDEK 2 tygodnie temu.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 17)
  • Autor
    Wpisy
  • #6802 Odpowiedź

Patriota ponadlokalny

Bardzo proszę o interwencje, nowego Wójta i Radę Gminy w sprawie remontu DW 965. Przebieg prac to jakas katastrofa, ale to osobny temat- niech wypowiedzą się mądrzejsi.

Mi tylko chodzi o to, żeby namalować linie na drodze. Jechałem ostatnio z Bochni do Żegociny. Noc, mgła nic nie widać. Gdyby były te linie- zdecydowanie polepszyło by to bezpieczeństwo. Droga z Muchówki do Skrzydłowki gotowa od roku a nikt nie interweniuje w tej sprawie?

#6805 Odpowiedź

Rozdzielok

Skanska ma nas wszystkich użytkowników drogi w ….. W zeszłym roku zostawili zdarte kawały drogi na cała zimę. I co? I nic. Nikt nie interweniował. Dziwne, że firmy BUS siedziały cicho bo auta na tym poniszczyli strasznie. Cały ten remont to jedno wielkie …. . W Połomiu niektóre odcinki podkładu zmieniali cztery razy. Pokład za Wiśniczem to łata na łacie. Przez rok był uskok na Madejówce bo jak robili wierzchnia warstwę brakło im pół auta asfaltu. I tak zostało na rok prawie. Poboczy brak. Na Madejówce na wiosnę woda rozmyła usypane pobocza. Organizacja ruchu to już lepiej nic nie pisać. Wierzchnia warstawa wylana w kratkę, tu jest tam nie ma a ty zmieniaj amortyzatory. Miesiącami letnimi nie robią nic. Zabierają się do roboty na zimę. W tamtym roku do Bochni w pewnym momencie stało 6 świateł. Stały a robotników zero. Samorządowców to nie rusza bo to droga krajowa. To, że mieszkańcy gmin mają problem? Przecież wójt gminy Żegocina do Bochni jeździ rzadko. No może były będzie teraz jeździł częściej. Starosta? Przyjeżdża na Urodziny Żegociny. Jakieś linie na drodze???? Może za kilka lat. Żegocina zrobiła wywiad w tej sprawie. Żal było czytać te głupoty.

#6806 Odpowiedź

G.G.

Interweniujemy i to wielokrotnie ‘ czemu piszesz skoro nie wiesz. Też jezdze tą drogą, rano, ciemno i jeszcze jak były mgły to tragedia. Linie maja byc pomalowane jak cały odcinek skończą a tak to słupki stoją już dobre 2 lata.

#6810 Odpowiedź

Grzegorz

Ja tam słyszałem że jest konkurencja do SKANSKA która podpierda…a SKANSKĄ na każdym kroku. Dlatego mamy tyle łat, tyle razy zdzierany asfalt. Może to jednak dobrze bo jadąc samochodem niektórych rzeczy nie szło zauważyć a one były. Ciekawi mnie jedno bo z tego co pisano kiedyś to termin robót skończył się już dawno. Chciał bym się dowiedzieć jakie kary płaci SKANSKA za każdy dzień zwłoki no chyba że wszystko jest umarzane ale to by oznaczało że jeszcze dłuuuugo nie będziemy mieć drogi. Teraz mamy nowe doznania od Wiśnicza do Kopalin-las. Zaczęto kłaść asfalt ale że zima to noc wcześniej się robi i nie zdążyli położyć całego odcinka w jedną stronę. Mamy kolejny dzień a oni kładą od drugiej strony i znowu ta sama sytuacja że noc ich zastała i skończyli w szarym polu. Mija kilka dni a oni kładą asfalt przed Bochnią na skręcie w kierunku Kurowa. To wszystko wygląda jak zabawa dziecka zabawkami. Pobawi się tą ale za chwilę widzi coś innego to to zostawi na środku pokoju i idzie do kolejnej zabawki. Po godzinie zabawy do pokoju nie idzie wejść. Tak wygląda remont w wykonaniu SKANSKA. Za Rozdziele w kierunku Laskowej to samo. Asfalt jak pole orane do osuwiska które wyremontowano i dalej dziury, poprzecinany asfalt. Jak widać gmina Laskowa też sobie z nimi nie radzi.

#6811 Odpowiedź

Rozdzielok

Kim jesteś GG, że piszesz “Interweniujemy”- jakiś urząd czy co? Ja interweniowałem sam. Jeśli jesteś urzędem do kitu bo nic z tego nie wynikło. Że mnie nie jednego słuchają to się nie dziwię ale jeśli urząd ….

#6812 Odpowiedź

Rozdzielok

A co było w Muchówce i Połomiu? Zrobili warstwę podkładu asfaltową i przypomnieli sobie o studzienkach, to asfalt położony pocięli w drobne. Wycinki zasypali żwirem i poszli w pierniki na dwa miesiące. Teraz na podjeździe do Połomia przypomnieli sobie o krawężniku i znowu postawili światła bo robią. Zamiast fosy wykopać od razu teraz kopią raz tam raz tu. gdzie jest nadzór ze strony inwestora? Podobno, rzeczywiście termin zakończenia był październik 2018. Może żegocina.in zrobi wywiad z kimś kto za ten bajzel odpowiada w wysokim urzędzie marszałkowskim. A może nasz reprezentant w sejmiku wielki przyjaciel Żegociny z czasu wyborów p. Bukowiec się ruszy? Chyba, ze po wyborach przez pięć lat już nie trzeba i wystarczy jak w wywiadzie z p. Starostą

#6813 Odpowiedź

Grzegorz

Jeszcze nas czeka budowa mostu w Łąkcie to też będą światełka 😀

#6824 Odpowiedź

Mariusz

Ale w Laskowej jest chyba jeszcze gorzej. Ledwo mija się granicę z Rozdzielem i można auto rozwalic. Dziura na dziurze dziurą pogania. Potem kawałek ładnie zrobionego asfaltu w miejscu gdzie było osuwisko, a potem znowu werdepy. I raz za czas łata z nowego asfaltu i znowu kilka metrów przerwy i tak do samej krzyżówki w Młynnym. Aż strach myśleć co się będzie działo jak zaczną robić most w Łąkcie, 3 pas i lewoskręt w Rozdzielu i ewentualnie rondo w Żegocinie… Ruszyć się stąd nie ruszysz…

#7053 Odpowiedź

KKOP

SKANŚKA MA PROBLEMY Z LUDZMI ICH POSESJAMI !!! PRACE MIAŁY BYĆ SKĄCZONE DO 30 LISTOPADA 2018 ALE BYLY PROBLEMY Z LUDZMI I ICH MIEDZAMI 🙂 WIĘC SKAŃSKA JEST W DUP..E !! MAJĄ PRZESUNIĘTY TERMIN O ROK

#7063 Odpowiedź

Ekolog rozsądny

Kto odpowiada za dokumentacje przy takiej inwestycji?

#7080 Odpowiedź

Mieszko

Skanska realizuje to zadanie w formie ZAPROJEKTUJ i wybuduj. Inwestorem jest Zarząd Drog Wojewódzkich.

#7121 Odpowiedź

tam i z powrotem

Do G.G.
    I co z tych Waszych interwencji wynika? Bo jak widać oprócz “interwencji” wielkie g..no!
    Może jakieś konkrety?
    Aktualnie Skanska kładzie nawierzchnię w Muchówce, która na wiosnę i tak będzie zerwana z powodu reklamacji (wspomnicie moje słowa), ale jest to dla nich bardziej opłacalne niż zapłata kary z tytułu przekroczenia terminów.

#7138 Odpowiedź

Franek

@ tam i z powrotem
    Od kiedy Muchówka leży w gminie Żegocina?
    Co nasi radni mogą zrobić, jeśli to jest inna gmina a zarządcą jest Województwo?

Ale odnosząc się do tematu – te linie to aż się prosi żeby namalować.

#7141 Odpowiedź

tam i z powrotem.

Do @Franek, ne ma to żadnego znaczenia, bo zarówno w Muchówce jak i w Żegocinie nr drogi jest ten sam. Podałem przykład Muchówki dlatego, że aktualnie tam się coś dzieje.
    Skoro radni nic nie mogą wskórać w sprawie tego remontu, to poco radny G.G. napisał powyżej, że interweniują w tej sprawie? Czyżby to była czysta propaganda, żeby stworzyć wrażenie, że coś się jednak próbuje zrobić? Pytam zatem o konkrety.

#7152 Odpowiedź

G.G.

Ooooo… widzę że ktoś mnie przywołuje do tablicy a ja ostatnio nie miałem czasu czytać co sie na forum dzieje. Szkoda że niektórzy, jak im się wydaje że są anonimowi, to mają taką odwagę a nie chcą np porozmawiać w cztery oczy. Nigdzie nie pisałem że interweniowałem jako radny więc proszę nie mieszac w to rady – to nie nasza gmina i zostawmy to właściwym radnym. Interweniowalismy jako prywatne osoby, które tą drogą dojeżdżają do pracy a wynik tych interwencji już Wam opisałem w pierwszym moim poście ale (dla tych co nie umieją czytać) powtórzę: linie mają być namalowane po zakończeniu tego odcinka. Zdrowych i Wesołych Świąt – szczególnie dla tych co swoje problemy próbują wylać anonimowo na innych.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 17)
Odpowiedz na: SKANSKA – namalujcie te linie na drodze!!
Twoje dane:

Reklama

Społeczność

1,391FaniLubię

Reklama

Galerie