Sprzątanie kosciola

Strona główna Fora Aktualności Sprzątanie kosciola

Temat zawiera 35 odpowiedzi, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  Chlopek 5 miesięcy, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 36)
  • Autor
    Wpisy

Papcio Stanley

Jako parafianin mam pytanie. Skoro sprzątamy kościół po co dodatkowa składka? 500 zł co tydzień czyli 2000zl miesięcznie. Wiem że część idzie na kwiatki ale chyba i tak sporo z tego zostaje? Nikogo nie atakuje tylko chce znać opinie innych.

ktoś

ja proponowałbym aby była zatrudniona sprzątaczka jak to jest w innych parafiach ale u nas to nigdy nie przejdzie ,no cóż taki mamy klimat ,i zaraz nasze komentarze zostaną usunięte

Ona

Na kwiaty zawsze jest składka. Ale skąd taka kwota 500zl?

Parafianin

Ale bzdury – już naprawdę nie macie się czego doczepić? Sprzątanie to jedna z niewielu okazji aby się spotkać z sąsiadami (zabieganymi w dzisiejszych czasach). Jest składka po te 20-30zł i w zależności ile osób da (teoretycznie cała dziesiątka) to zbiera się te 200-300zł z czego na kwiaty idzie ok 150zł a za resztę kupuje się sprzęt do sprzątania, naprawę istniejącego sprzętu, środki czystości lub ew zamawia się mszę św.
    Gdzie Wy macie te 500zł?

MF

Sprzątanie, sprzątaniem ale tydzień mija i ciągle cisza o rezurekcji w Łąkcie. Nie ma tematu? Ta “cukrzyca” była mocno wyczuwalna.

Chłopek

Heheee!!!! 😝 choroba filipinska…
    A co do składek to ja nie pamietam dokładnie ale chyba 50 było na głowę… tak czy inaczej jest niepokojąco dziwnie teraz…

ktoś

tak czy inaczej powinna być zatrudniona sprzątaczka do sprzątania ktoś by miał pracę ,bo nie każdy ma czas bo przecież pracuje na czas sprzątania trzeba brać urlop w pracy no ale nikt tego nie zrozumie ,kwiaty nie zawsze są kupowane bo np,są kwiaty są jeszcze świeże i na środki czystości 300 zł to nie wydaje się żeby co tydzień było tyle wydawane ,mnie osobiście niepodoba się ten system idzie się sprzątać i jeszcze się za to płaci ,w innych parafiach jest inaczej

aga

Sprzątanie normalna rzecz. A my się składamy po 20zł. U nas nigdy 500 nie było…

Parafianin

Jak zwykle temat rozkręcony przez osobę, która pewnie na sprzątanie nie chodzi. Sugeruje to podanie takich astronomicznych kwot (pewnieś gdzieś usłyszoł i powtarzasz bez sensu) Nigdy takich kwot o jakich piszesz nie widziałem. To raz.
    Dwa, że składamy się na środki czystości, kwiaty itd które mają na celu upiększyć NASZ KOŚCIÓŁ – jest to dobrowolne, ale nie zabraniaj innym dbania o coś co traktujemy jako swoje. To nie jest kościół Księdza Proboszcza tylko naszej wspólnoty.
    Temat ten ma jednak jedną zaletę- pozwoli na rozpoczęcie dyskusji o zasadności zatrudnienia sprzątaczki. Czy w naszych parafiach ma to sens- swietnie byłoby gdyby ten temat został przedyskutowany przez Rady Parafialne.

ktoś

zapewne ktoś powie że zatrudnienie sprzątaczki nie ma sensu bo pewno jest mało sprzątania itp. ale u nas sprzątane w kościele jest tylko 2 razy w tygodniu a wypadało codziennie posprzątać kościół podlać kwiaty ,wyplewić koło kościoła itp. bo np.jak kościelna ,organistka jest niezbędna tak i sprzątająca jest jak najbardziej potrzebna aby nasz kościół był piękny i zadbany . ja uważam że w tych czasach ma to sens to 300 zł które wydajemy na tydzień co daje miesięcznie 1200zł można było by to wydatkować na sprzątającą i jeszcze dodatkowo dołożyć 30 -50 zł na rok na ten cel kwiaty środki czystości itp.bo jeszcze raz powtarzam nie każdy ma możliwośc brać 2 dni urlopu w pracy a jest to problem

Edith

Ja jak chcę się spotkać z sąsiadami to ich zapraszam na piwo!

Sprostowanie

Niema pomyłki w Łąkcie jest składka 100 zł na osobę a chodzi po 5 osób a czasami zdarza się że chodzą dwie piątki . Gdzie i na co takie duże pieniądze chyba że kwiaciarki takie drogie .

Michał

Ale bzdury ja nie mogę. Widać totalną nagonkę na Księży w tym kto zaczął ten temat.
    Sprzątanie w Żegocinie jest dwa razy w tygodniu w Łąkcie raz w sobotę do tego z tego co widzę macie podany grafik jak na talerzu na dwa miesiące do przodu wiec luksus.
    Totalną głupotą jest pisanie że ludzie pracują i nie mają czasu w sobotę.
    Nie wiecie na co składane są te ofiary ? To popatrzcie na wystroje naszych Kościołów i powiedziecie sami, że jest pięknie w nich. Szczególnie teraz kiedy są jeszcze Boże Groby i kwiaty w nich. Z resztą w ciągu całego roku i w Żegocinie i w Łąkcie jest naprawdę pięknie i czysto. Więc to że raz na dwa lata ktoś da 100 zł to żadna ofiara przyznam szczerze, sam z radością idę na takie sprzątnie. Nie rozumiem Was ludzie w czym macie problem.
    Ktoś mądrze napisał Kościół nie jest Proboszcza czy Wikarego tylko Nas Parafian o o nas to świadczy jak o niego dbamy….tyle w temacie….

ktoś

ludzie to po co tyle dajecie przecież chyba nikt was nie zmusza

Barbara

Jest parafianką jednego z Kościołów w naszej gminie. Mieszkam nie daleko jednego z nich.
    Mam już trochę lat ale przyznam szczerze, że czytając niektóre komentarze to aż żal bierze. Zatrudnić sprzątaczkę do Kościoła to totalna głupota. Moja już nie żyjąca mama od dziecka nas uczyła że Kościół sprzątać to była rzecz prawie święta i wielka radość. Sama pamiętam jak razem ze siostrą chodziłyśmy w sobotę raz na 2 lata i sprzątałyśmy z sąsiadkami. Dziś czynię to również z radością. Ktoś pisze, że płaci się za sprzątanie. Płacimy w sklepie i banku a w Kościele jak chcemy to składamy ofiarę. Wyznaję zasadę nie masz to nie daj i nie komentuj nikt od Ciebie tego nie wymaga.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 36)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Reklama

Społeczność

1,628FaniLubię

Reklama

Pomóżmy naszym mieszkańcom

Galerie