Kolarze z Łąkty Górnej na podium w kolejnych zawodach!

0
719

Majowy weekend okazał się szczęśliwy dla młodych kolarzy z Łąkty Górnej. Uczestniczyli oni w zawodach VII Klasyku Beskidzkiego 1 maja oraz wczoraj w zawodach Velo w Toruniu i w obydwu zajmowali miejsca w czołówce w swoich kategoriach wiekowych. Szczególnym osiągnięciem, może pochwalić się Adrian Krawczyk, który był 3, a wczoraj stanął na najwyższym stopniu podium w Toruniu. Gratulujemy!

VII KLASYK BESKIDZKI

1 maja po raz ósmy odbyła się największa amatorska impreza rowerowa naszego regionu, jedna z największych tego typu w Polsce. Na starcie stanęło ponad 500 zawodników z całej Polski. Trasa wiodąca przez malownicze okolice Gorlic liczyła 60 km z przewyższeniami 1 240 metrów. Jak relacjonuje nam Łukasz Kogutowicz wyścig był trudny. Dodatkowo, ze względu na pozycje, z której przyszło im startować ciężko było nawiązać walkę od początku z najlepszymi zawodnikami. Mimo wszystko udało się zająć czołowe lokaty i osiągnąć wyznaczone cele.

Relacja Łukasza z zawodów:
Ustawienie w sektorze startowym w pewnym sensie ustalało wyścig. Startowaliśmy z połowy stawki gdzie udział brało 500 zawodników, a żeby startować z początku, w ubiegłym roku należało mieć miejsce w pierwszej 80-tce. Od początku mieliśmy jeden plan: przedrzeć się na początek podczas startu honorowego przez pierwsze 4 kilometry. Każdy chciał mieć jak najlepszą pozycję wyjściową na start ostry, więc było wiele kraks i defektów już na początku. Adrian miał troszkę więcej szczęścia ode mnie i znalazł się w czołówce po pewnym czasie, ja niestety byłem blokowany i mi się ta sztuka nie udała, a gonić najlepszych było czynem nierealnym. Sam wyścig na bardzo wysokim poziomie i bardzo ciężki. Cel minimum jest za rok startujemy z pierwszego sektora, a Adrian stanął na 3 miejscu podium. ​​

W kategorii OPEN najszybciej dystans pokonał Patryk Wójcik (In Mogilany Cycling Team) z czasem 01:47:44. Nasi zawodnicy uplasowali się odpowiednio: Adrian Krawczyk na 36, a Łukasz Kogutowicz na 60 pozycji wśród wszystkich kolarzy. Najlepszą z pań okazała się Katarzyna Wełna (72D Oshee Windsport Team), której pokonanie trasy zajęło 01:58:37.
Pełne wyniki zawodów znajdą Państwo na stronie timedo.pl (link)

VELO TORUŃ
6 maja, odbył się kolejny wyścig kolarski z udziałem naszych rodaków, tym razem w Toruniu. Na trasie liczącej 105 km rywalizowało ponad 2 tysiące zawodników z całej Polski. Gościem specjalnym był nasz znakomity kolarz – Mistrz Świata w kolarstwie Michał Kwiatkowski. Wśród tej licznej grupy kolarzy było dwóch naszych rodaków: Adrian i Andrzej Krawczyk. Pierwszy z nich, Adrian Krawczyk zajął znakomite 1 miejsce w kategorii do lat 18! Oczywiście na podium Adrian mógł uścisnąć dłoń mistrza świata Michała Kwiatkowskiego. Andrzej Krawczyk, również może zaliczyć start do udanych – 89 miejsce w kategorii M3. Gratulujemy!

zdjęcia: Klasyk Beskidzki