Kolejny sukces sportowy naszych mieszkańców – medale w Pucharze Polski Karate!

0
840

Kolejny sukces sportowy naszych młodych mieszkańców. Tym razem możemy być dumni z naszych małych karateków, którzy w weekend we Wrocławiu wywalczyli aż trzy medale w ogólnopolskich zawodach!

Młodzi karatecy z Żegociny z senseiem Konradem Irzykiem

15-stego czerwca we Wrocławiu odbył się XIX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do. Startowało w nim około tysiąca zawodników z niemal 60 klubów z całej Polski. W gronie tym znaleźli się również mali sportowcy z naszej gminy: Nadia Janiczek (7 lat), Szymon Krawczyk (8 lat), Nikola Janiczek (10 lat) i Natalia Ptaszek (11 lat). Młodzi zawodnicy przygotowywali się do udziału w tym ważnym wydarzeniu ćwicząc pod okiem swoich senseiów z Akademii Karate Tradycyjnego Kraków- Niepołomice – Konrada Irzyka i Michała Janusza.

Po emocjonujących zmaganiach Nadia wywalczyła złoty puchar w kata indywidualnym, Natalia zdobyła w tej samej kategorii medal brązowy oraz wspólnie z Nikolą medal brązowy w kata drużynowym. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Szymon.

Utalentowanym młodym karatekom życzymy wytrwałości i kolejnych sukcesów w przyszłości!