Nasi z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

0
727

Drużyna BSF ABJ Bochnia zdobyła brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 20 w futsalu. W składzie bocheńskiego zespołu znalazło się trzech piłkarzy z Żegociny: Mateusz Matlęga oraz bracia Piotr i Paweł Matras.

Turniej organizowany w Bochni nie rozpoczął się po myśli gospodarzy. Już przed mistrzostwami mówiło się, że ekipa z Bochni trafiła do trudnej grupy. W pierwszym meczu z drużyną FC Flisak Toruń bochnianie szybko stracili bramkę i musieli gonić wynik. Jednak po bramkach Piotra Matrasa i Tomasza Palonka zdołali wygrać mecz. W drugim meczu BSF gładko pokonał piłkarzy z AZS UEK Kraków 3:0. Przed ostatnim spotkaniem bochnianie mieli praktycznie zapewniony awans, (mogli przegrać nawet 4:0) przystąpili do meczu dość mało ambitnie i przegrali 0:1, jednak mimo to zajęli 1 miejsce w grupie C.

Niedzielne zmagania w fazie pucharowej nasi rozpoczęli od ćwierćfinałowej potyczki z Red Dragons Pniewy. Po emocjonującym meczu i bramkach Palonka i Budzyna piłkarze BSF wygrali 2:0 i awansowali do strefy medalowej. W półfinale czekał na nich zespół Rekord Bielsko-Biała. Aktualni mistrzowie Polski od początku turnieju byli stawiani w roli faworyta. W składzie drużyny z Bielska występuje kilku reprezentantów Polski, a cześć z nich ma za sobą występy w futsalowej Lidze Mistrzów. Półfinałowy mecz stał na wysokim poziomie, a bochnianie dzielnie walczyli. Jednak po trzeciej straconej bramce tuż przed przerwą przestali wierzyć w zwycięstwo. Po przerwie trener Dąbrowski dał odpocząć podstawowym zawodnikom, ponieważ za kilkanaście minut czekał ich mecz o 3 miejsce. Ostatecznie faworyci rozgromili gospodarzy aż 8:0.

W meczu o brązowy medal z drużyną GKS Tychy, BSF Bochnia już w pierwszych minutach wyszedł na prowadzenie po bramce Tomasza Palonka. Drużyna z Bochni kontrolowała mecz i po kolejnej bramce Piotra Kazka prowadziła 2:0. W drużynę z Bochni wkradło się rozluźnienie i chwile później zrobiło się 2:1. Rywale naciskali, bochnianie cofnęli się do defensywy, jednak po bramce Mateusza Matlęgi w ostatnich sekundach meczu stało się jasne, że to gospodarze zdobędą brązowe medale.

W meczu finałowym Rekord Bielsko-Biała rozgromił drużynę TAF Toruń 8:0. Więcej wkrótce.