Piłka nożna A-klasa: Beskid gromi na własnym stadionie

0
299

W niedzielę 23 września o godzinie 13:00 na stadionie w Żegocinie został rozegrany mecz 7 kolejki Bocheńskiej A-klasy, w którym to zespół Beskidu Żegocina podejmował sąsiadującą w tabeli drużynę Błękitni Krzeczów. I tym razem kibice zgromadzeni na stadionie mogli zobaczyć grad goli w wykonaniu zawodników Beskidu, który pokonał Błękitnych aż 7:1.

BR Karol Kmiecik
OBR Kamil Górka (Dawid Dziedzic​ 68′), Piotr Czoch, Konrad Łękawa, Zbigniew Górka
POM Karol Kępa, Wojciech Ziółkowski , Damian Pławecki (Patryk Kukla 70′), Hubert Kuska (Grzegorz Kłusek 60′), Tomasz Krawczyk,
N Janusz Czoch (Michał Dziedzic 75′)

Pomeczowy komentarz zawodnika Beskidu Huberta Kuska:

“Po serii dwóch zwycięstw z rzędu przystępowaliśmy do meczu jeszcze bardziej zmotywowani, aby przed własną publiczność podtrzymać zwycięską passę i pokazać się z dobrej strony. Od początku meczu graliśmy skoncentrowani i nie dopuszczaliśmy rywala pod własne pole karne. W pierwszych 45 minutach kontrolowaliśmy mecz, czego efektem była bramka Zbyszka Górki. W drugą połowę weszliśmy bardzo dobrze, po nieodpowiedzialnym zagraniu ręką w polu karnym otrzymaliśmy rzut karny, który zamieniliśmy na bramkę. Po uzyskaniu dwubramkowego prowadzenia, zaczęliśmy grać bardziej na luzie i przejęliśmy pełną kontrolę w środku pola, co zaowocowało kolejnymi bramkami. Stracony gol tylko dodatkowo zmotywował naszą drużynę i mecz zakończył się okazałym zwycięstwem 7-1. Kibice, którzy zjawili się przy Cmentarnej z pewnością nie mogli czuć się zawiedzeni. Warto również odnotować, że bilans bramek po trzech ostatnich meczach wynosi 16-1 na naszą korzyść.​”

Beskid Żegocina po 7 kolejkach zajmuje 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Liderem jest Szreniawa Nowy Wiśnicz (19 pkt).