Piłkarze z Żegociny na 3 miejscu z kadrą Polski w Czechach.

0
483

W tym tygodniu już po raz 16 odbył się międzynarodowy turniej futsalu, w którym udział biorą seniorskie reprezentacje narodowe oraz reprezentacje do 21 lat Polski, Czech, Węgier i Słowacji.
Jak już wcześniej informowaliśmy, do reprezentacji do 21 lat zostali powołani piłkarze z naszej Gminy – Mateusz Matlęga i Piotr Matras.
​Podczas tegorocznego zgrupowania nasi piłkarze przebywali w Wałbrzychu oraz czeskim Nymburku. W Wałbrzychu przez 3 dni przygotowywali się do właściwych rozgrywek trenując dwa razy dziennie i odbywając sparing z pierwszą reprezentacją. Zakończył się on przegraną 6:1 mimo,
że przez 30 minut było tylko 2:1. Jedyną bramkę dla juniorów w tym meczu zdobył Piotr Matras.

Następnie w Nymburku odbyły się mecze z reprezentacją Węgier, Czech i Słowacji. Choć turniej przeznaczony był dla zawodników do 21 lat zarówno Słoweńcy jak i Polacy wystawili skład w większości składający się z 19-latków. Powodem tego jest marcowy udział drużyn w pierwszych, historycznych eliminacjach do Mistrzostw Europy, którego gospodarzem będzie Łotwa. „Zwycięstwo w tej imprezie jest naszym głównym celem tak aby awansować do głównych rozgrywek, w których na 29 drużyn z Europy wystąpi 7 najlepszych z eliminacji oraz reprezentacja gospodarza.”– skomentował Piotr Matras.
Ostatecznie mecze w Nymburku zakończyły się dla naszych piłkarzy zwycięstwem ze Słowacją 2:1. W tym meczu nasi zawodnicy przeważali na boisku, a asystę zanotował Mateusz. Kolejnego dnia Polacy nieznacznie przegrali ze starszą reprezentacją Czech 2:3. W tym meczu pierwszą bramkę dla Polski strzelił Mateusz Matlęga. W ostatnim meczu Polacy znów byli tylko o jedną bramkę gorsi od dwa lata starszej reprezentacji Węgier. Mecz mógłby mieć inny przebieg gdyby nie 2 minuty, w których straciliśmy 2 bramki.
Mimo, że najlepsza okazała się reprezentacja Czech zdobywając w sumie 9 pkt, naszym zawodnikom należą się brawa za walkę i styl oraz fakt, że reprezentowała nas ekipa złożona z graczy w wieku do 19 lat.